Celjska simultanka nad Škofjeločani

Brez presenečenja so prvaki s Celja v gosteh visoko ugnali škofjeloško zasedbo.

Z uvodnim zadetkom so točkovni račun prvi odprli rokometaši Loke, nato pa so državni prvaki po zaslugi serije zapravljenih domačih napadov hitro prešli v zavidljivo vodstvo. V 12. minuti je Patrik Leban zadel že za 3:8, v celjskih vratih pa je za nameček ostal razpoložen Milan Vujović, ki je v prvem polčasu zbral deset obramb. Škofjeločani niso našli recepta za leteče Celjane, ki so svojo prednost le še višali in na odmor odšli z rezultatom 11:22.

V začetku drugega polčasa je kmalu postalo jasno, da bodo rokometaši Loke le stežka prišli do čudežnega preobrata.  Še naprej je branil Vujović, za vsak zadetek domačih pa sta padla dva gostujoča. V 51. minuti so gostje ob rezultatu 17:31 vodili že z 18 goli prednosti. Do konca srečanja so branilci naslova le še bolj razrešetali domačo mrežo in slavili z visokih 21:42.