Velenjčani do zmage nad Boracom

Rokometaši Gorenja Velenja nadaljujejo s tekmovanjem za evropski pokal. Danes so Velenjčani odigrali tekmo osmine finala evropskega pokala proti Borcu iz Banjaluke. Prvo so Ose odigrale na domačem parketu, teden dni kasneje pa jih čaka povratna tekma v Banjaluki.

V začetku drugega polčasa smo lahko videli precej izenačeno igro obeh ekip. Minimalno vodstvo enega zadetka so do 15. minute ohranjali gostje, nato pa so se prebudili Velenjčani, ki so v 24. minuti vodili že z 12:9. Odlično igro so domačini ohranili do konca prvega polčasa in ga zanesljivo dobili z 15:11.

Velenjčani so drugi polčas pričeli veliko bolje kot prvega. Začetno nervozo prvega polčasa so domačini razbili v drugem in v 40. minuti vodili že za +6 (21:15). Domači rokometaši so v zadnjih mintuah nekoliko popustili, ko so se gostje z dvema uaporednima goloma približali na tri zadetke zaostanka. Velenjčani so tekmo končali z zadetkom Sokoliča s sedmih metrov in vknjižili zmago z 32:28.