Črnogorke do končnega 13. mesta

Na sporedu so bile prve tekme za končno razvrstitev. Na tekmi za 13. mesto sta se pomerili reprezentanci Avstrije in Črne gore. Avstrijke so na “polfinalni” tekmi za 13. mesto v petek premagale Slovenke.

AVSTRIJA : ČRNA GORA  31:33 (15:15)
Pandža 19; Džaferović 11

Črnogorke so dobro odprle tekmo in hitro povedle se tremi zadetki prednosti 1:4. V 8. minuti so rokometašice Črne gore prednost povečale na štiri gole (3:7), nato pa je sledil krajši strelski post. Tega so po štirih minutah prekinili Črnogorke in povedle s 3:8. V nadaljevanju se je prednost Črnogork gibala med tremi in štirimi zadetki. V 26. minuti pa so Avstrijke rezultat izenačile. Rezultat je bil izenačen tudi ob polčasu (15:15). Rokometašice Črne gore so hitro na začetku drugega polčasa povedle za tri gole (17:20). Igralke Črno gore so imeli skozi celoten drugi polčas vajeti igre v svojih rokah, čeprav se je Avstrijkam uspelo približati tudi na smo en gol (24:25) Črnogorke so se na koncu veselile zmag 31:33 in končnega 13. mesta.

Končni vrstni red:

13. Črna gora
14. Avstrija
15. Slovenija
16. Portugalska*

* Reprezentanca Portugalske se zaradi okužb s koronavirusom prvenstva ni udeležila.