Črnogorke Srbkinjam preprečile možnosti za polfinale

Včerajšnje dogajanje na evropskem prvenstvu za ženske v Franciji je postreglo z dvema tekmama med reprezentancami iz prve skupine, ki igrajo v Nantesu. Danes pa so na sporedu še dve tekmi v drugi skupini, kjer sta v najboljšem položaju za uvrstitev v polfinale reprezentanca Nizozemske in Romunije.

Balkanski obračun za las dobile Črnogorke
Včeraj so bile vse oči uprte v balkanski dvoboj med Srbijo in Črno Goro. Obe reprezentanci slovita po odličnih posameznicah in motivacijskemu naboju. V prvem polčasu so bolje odigrale Srbkinje, ki so prvi del dobile s 15 : 12. V drugem polčasu pa je sledil preobrat Črnogork, ki so takoj na začetku izničile razliko in do konca tekme smo lahko gledali napet dvoboj. Na koncu so kratko potegnile rokometašice Črne Gore in zmagale z minimalno razliko 27 : 28. Črna Gora kljub zmagi nad Srbijo nima možnosti za napredovanje v polfinale tekmovanja, saj trenutno z dvema točkama zaseda predzadnje mesto v prvi skupini.

Olimpijske prvakinje suvereno nad oslabljene Danke
Na tekmi med veliko Rusijo in Dansko smo že od začetka lahko bili priča dominaciji Rusinj. Od prve minute so Rusinje pokazale boljšo predstavo in prvi polčas dobile s 9 : 14. V drugem delu se nalet Rusinj ni ustavil, svojo razliko so le še povečevale. Trener Evgenii Trefilov je z rotacijo skušal spočiti svoje igralke, saj so se z to zmago uvrstile v polfinale, kjer jih zagotovo čaka močan nasprotnik.