Črnomelj in Ig z delitvijo točk

V Črnomlju so v soboto gostovali rokometaši iz Iga. Ižanci so v prvem krogu premagali Grosuplje, medtem ko so Črnomaljci izgubili proti Dolu. Ekipi sta se razšli z neodločenim izidom 31:31.

V uvodnih minutah srečanja so si sicer gostje priigrali 2 zadetka prednosti, a so jih domačini že v 8. minuti ujeli in izenačili na 4:4. Z delnim izidom 5:2 so igralci Črnomlja v 10. minuti povedli 7:5, a so tudi Ižanci hitro odgovorili. V 14. minuti je bil izid ponovno poravnan (9:9). V nadaljevanju polčasa so si domačini iz Črnomlja priborili 3 gole prednosti in polčas se je končal z 20:17.

V drugem delu igre so Črnomaljci najprej prednost povišali na 4 zadetke plusa, nato pa so med 35. in 39. minuto Ižanci zadeli 3 gole, medtem ko niso prejeli nobenega in se približali Črnomlju (22:21). V naslednjih minutah so spet na plin stopili domačini, ki so znova povedli za 3 (24:21), a so v 54. minuti gostje izenačili na 29:29. Tekma se je zaključila z delitvijo točk pri rezultatu 31:31.

Pri Črnomlju je najbolj izstopal Rudi Slobodnik, ki je zabil kar 11 zadetkov, medtem ko je drugi strelec tekme Denis Tabaković, igralec Iga, ki jih je zadel 9.

V naslednjem krogu bo Črnomelj gostoval pri Radečah, Ižance pa po dveh zaporednih gostovanjih čaka prva domača tekma – proti Brežicam.

RK ČRNOMELJ – RK MOKERC KIG 31:31