Novinci iz Ljubljane do preobrata proti Rudarju

V Trbovljah smo v petek spremljali dvoboj domačinov in gostov iz Ljubljane. Novinci v 1. B DRL so po osvojeni točki proti Šmartnemu v prvem krogu napadali prvo zmago v letošnji sezoni. V enaki situaciji pa so bili tudi domačini, ki so si v prvem krogu razdelili točki s SVIŠ-em. Na koncu so bili Ljubljančani boljši z rezultatom 28:26.

Ljubljančani so tekmo odprli zares katastrofalno. V prvih 3 minutah so prejeli kar 5 zadetkov, medtem ko jim v napadu nikakor ni steklo in Rudar si je priigral prednost 5:0. Trener Ljubljančanov Bojan Čotar je bil primoran že takoj na začetku vzeti prvo minuto odmora, ki je igralce streznila. V naslednjih 5 minutah so ljubljanski rokometaši z delnim izidom 0:4 uspeli skoraj izničiti prednost Rudarja (5:4).

V nadaljevanju prvega polčasa se je prednost domačinov gibala med +1 in +2. V 27. minuti pa so uspeli gostje izenačiti na 12:12 in do konca polčasa jim je celo uspel preobrat. Na odmor so tako igralci odšli pri rezultatu 13:14.

Drugi polčas so bolje začeli Ljubljančani, ki so z zadetkom Hermana Leskovarja povedli za 2 (15:13). Deset minut pred koncem srečanja pa je Rudarju uspelo rezultat izenačiti na 22 in obetala se je napeta končnica. Vse do 59. minute je bil rezultat izenačen, nato pa je ljubljanska obramba prestavila v višjo prestavo in ni več dopustila zadetka v svoji mreži. Z goloma Uroša Milićevića in Jake Žabjeka so ljubljanski rokometaši prišli do končnega rezultata 28:26 v njihovo korist in tako vknjižili prvo zmago v letošnji sezoni.

VRAČA SE MESTNI DERBI

V tretjem krogu bodo Ljubljančani gostili igralce RD LL Grosist Slovan. Tekma, ki bo na tribune definitivno privabila večje število ljubljanskih rokometnih navdušencev, bo v soboto ob 19. uri v dvorani Krim na Galjevici. Rudar pa se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril s Škofljico

RD RUDAR – MRK LJUBLJANA 26:28 (13:14)