Slovan zanesljivo tudi preko SVIŠ-a

Že v petek sta ekipi Slovana in SVIŠ-a odprli 2. krog tekmovanja v 1. B DRL. Slovan, ki velja za enega izmed glavnih favoritov za napredovanje, je v domači dvorani brez težav ugnal tekmece iz Ivančne Gorice z rezultatom 32:27.

Prvih nekaj minut srečanja so gostje iz Ivančne Gorice še uspeli držati stik z domačini, ki pa so v 8. minuti po golu Roberta Sankovića in Luke Savanovića povedli za 2 zadetka (5:2). Gostje so v 14. minuti rezultat izenačili, a so Slovanovci do konca polčasa ponovno uspeli priti do dveh zadetkov prednosti. Polčas se je končal s 14:12.

V drugem delu tekme pa so domačini iz Kodeljevega že takoj na začetku postavili stvari na svoje mesto in z delnim izidom 6:3 svojo prednost povišali na 6 zadetkov (20:14). To prednost so domačini ohranjali skozi celoten drugi polčas. Minuto pred koncem je ekipa Slovana igrala le s 4 v polju, saj sta bila izključena David Svečko in Luka Savanović, tako da so Ivančani uspeli v zadnjem napadu zadeti iz 7 metrov. Končni rezultat je bil 32:27.

Slovan tako po dveh krogih ostaja še neporažen s stoodstotnim izkupičkom in razliko v golih + 12, kar ga uvršča na drugo mesto lestvice 1. B DRL. Pred njim je zgolj  Krško, ki ima boljšo razliko v zadetkih. Ivančani pa so po dveh krogih z osvojeno 1 točko na 11 mestu.

MESTNI DERBI PO 3 LETIH ZOPET NAZAJ

V naslednjem krogu bo RD LL Grosist Slovan gostoval v le nekaj kilometrov oddaljeni dvorani Krim na Galjevici, kjer jih čaka MESTI DERBI proti tekmecu MRK Ljubljana. Tekma, ki bo v soboto ob 19. uri, bo zagotovo na tribune privabila večje število gledalcev. SVIŠ pa v tretjem krogu gosti RK Dol TKI Hrastnik.

RD LL GROSIST SLOVAN – RK SVIŠ IVANČNA GORICA 32:27 (14:12)