Črnomelj po podaljšku do napredovanja

Nova Gorica in Črnomelj sta se pomerila v Dvorani Balon v okviru 1. kroga slovenskega Pokala. Črnomaljci so vodili od začetka do konca srečanja in tako povsem zasluženo napredovali med najboljših 16.

Gostje so precej bolje odprli obračun in povedli 0:4, medtem ko Primorci niso uspeli doseči zadetka v prvih 7-ih minutah. Svojo prednost so kasneje še povišali in tako na odmor odšli z rezultatom 11:16.

Na začetku drugega dela Goričani nikakor niso uspeli stopiti zaostanka, ki je v 48. minuti znašal kar sedem zadetkov (22:29). Zdelo se je, da bodo gostje brez težav prišli do napredovanja.

Vendar se je Črnomaljcem v napadu povsem ustavilo. Čeprav so imeli dve minuti pred koncem dokaj zanesljivo prednost treh zadetkov (28:31), so jo precej lahkomiselno zapravili. Srečanje po rednem delu se je končalo z remijem 31:31.

Tudi v podaljšku so gostje prvi povedli. Tokrat so vodstvo pripeljali do konca in slavili s 36:40.

MRK Nova GoricaRK Črnomelj 36:40 (31:31) (11:16)