Črnomelj PRESENETIL favorizirano Krško

Krško je po neodločenem rezultatu v prejšnjem krogu proti Brežicam želelo ponovno rezultatsko krivuljo obrniti navzgor, a so se na gostovanju pri Črnomlju še bolj opekli kot v prejšnjem krogu proti Brežicam. Tokrat so tekmo izgubili, kar jih je iz 2. mesta “vrglo” na 5. mesto. Za prvouvrščenim Slovanom zaostajajo že 5 točk.

Glede na to, da so v Krškem pred sezono odkrito napadali mesti, ki vodita v slovensko elitno tekmovanje, so v zadnjih štirih tekmah razočarali. Njihov izkupiček je ena zmaga, en neodločen izid in dva poraza. Scenarij, ki ga v Krškem niso pričakovali niti največji pesimisti. Kakorkoli, popolnoma nič še ni izgubljeno, saj za 2. mestom Krško zaostaja zgolj 2 točki, a vseeno je rezultatski padec očiten.

Četa Uroša Šerbca je v 18. minuti proti Črnomlju zaostajala za 3 zadetke in v 22. minuti že za 5 zadetkov (12:8). Do konca polčasa so sicer uspeli zaostanek malce zmanjšati, tako da se je polčas končal s 14:11 za domače.

V drugem polčasu se je v 54. minuti Krčanom sicer uspelo približati na gol zaostanka (25:24), a Črnomaljci niso dopustili preobrata. Stopili so na plin in si do konca tekme priigrali 4 zadetke prednosti. Tekma se je končala s 30:26.

Krško je tako presenetljivo nizko na lestvici glede na napovedi pred sezono, Črnomelj pa se je z zmago dvignil na 8. mesto.

V naslednjem krogu Krško gosti Šmartno, Črnomelj pa odhaja v Ljubljano na Galjevico.