Rudar proti Igu zapravil prednost 5 golov

Trboveljčani in Ižanci so se v tekmi 6. kroga 1. B DRL razšli z neodločenim izidom. Po tem, ko so domačini iz Trbovelj že vodili s 5 zadetki prednosti, so gostje do konca srečanja uspeli prednost izničiti.

Začetek tekme je bil zelo izenačen, a so nato domačini hitro “pokazali zobe” in povedli s tremi goli prednosti. V 9. minuti je bil izid 7:4. Naskok so pa Trboveljčani še povečali in minuto pred koncem polčasa povedli za 6, a so nato zadnji gol v prvem delu igre zadeli gostje, ki so postavili izid prvega dela igre 19:14.

V drugem delu pa je sledil mrk domačinov, kar so Ižanci izkoristili. V 46. minuti so izenačili na 23:23, a so si domačini spet priigrali 3 zadetke prednosti, ki pa so jih v 55. minuti gostje ponovno izničili. Minuto kasneje so celo povedli za zadetek in do konca tekme smo spremljali zelo napet obračun. Tekma se je končala z delitvijo točk in rezultatom 31:31.

Ižanci so z dobljeno točko malce padli na lestvici, sedaj so 4. Rudar pa je padel na 10. mesto.

V naslednjem krogu Ižanci gostijo Slovan (9. 11. 2019), medtem ko se Rudar odpravlja na gostovanje k Brežicam.