Danci premočan nasprotnik za Celjane

Celjane je na prvi tekmi letošnje sezone Lige prvakov čakala zahtevna naloga proti danskemu Aalborgu. Lansko sezono je pandemija koronavirusa rokometašem Celja preprečila morebitno napredovanje v naslednji krog, letos pa bo njihova naloga v težki skupini še zahtevnejša.

Aalborg, Barcelona, Veszprem, Kiel, Nantes, Zagreb in Motor gotovo ne bodo lahki nasprotniki za Celjane, ki so nocoj igrali pred praznimi tribunami.

V prvem polčasu smo spremljali izenačeno predstavo. Gostje so sicer pobegnili na 6-9, a so Celjani po zadetku Kristjana Horžena hitro ujeli priključek za 9-9. Ob polčasu so Celjani celo vodili s 16-15.

V drugem polčasu so rokometaši Aalborga zaigrali nekoliko bolje in začeli loviti Celjane. Jonas Samuelsson je najprej izenačil na 17-17, nato pa smo nekaj časa spremljali izenačeno predstavo. Pri 21-20 v korist Celja so Danci dosegli 4 zaporedne zadetke in povedli z 21-24. Prednost je bila za Celjane prevelika, saj so na koncu izgubili z 29-31.