Danci razblinili slovenske sanje o napredovanju

Pred slovensko moško mladinsko rokometno reprezentanco je bila odločilna tekma evropskega prvenstva. V glavni del prvenstva jih je vodila zgolj in samo zmaga, saj so imele vse štiri reprezentance v skupini B (poleg Slovenije še Madžarska, Ferski otoki in Danska) na računu dve točki. Nasprotniki na zadnji tekmi pa so bili Danci, ki so slavili proti Madžarom izgubili pa proti Ferskim otokom. Pred tekmo med Slovenijo in Dansko pa je bilo jasno, da so si glavni del tekmovanja zagotovili Madžari, ki so na zgodnje popoldanski tekmo deklasirali rokometaši Ferskih otokov (40:21).

Po izenačenem vstopu v tekmo so si Danci kot prvi priigrali tri gole prednosti in v 6. minuti povedli z 2:5. A slovenski rokometaši se niso predali. Po sicer nekaj minutah brez zadetka obeh reprezentanc so črni niz prekinili Slovenci in v 14. minuti rezultat izenačili na 6:6. A sledil je nov nalet Danske reprezentance, ki si je po delnem izidu 0:4 priigrali prednost prav s štirimi goli prednosti (6:10).  Po nekaj trenutkih igre gol za gol pa so se igralci Slovenije znova vrnili in v 25. minuti rezultat izenačili na 12:12. Danci so hitro znova povedli z dvema zadetkoma prednosti (13:15), a so se Slovenci še enkrat več vrnili. Rokometaši Danske pa so bili bolj zbrani tudi v zaključku prvega dela igre in na odmor odšli s prednostjo dveh golov (15:17).

Rokometaši Slovenije pa so slabo vstopili v drugi polčas, kar so s pridom izkoristili Danci in v 36. minuti povedli s petimi goli naskoka (17:22). Po minuti odmora je moral razumljivo seči selektor Slovenije, Saša Prapotnik. Slovenci so po minuti odmora pritisnili na plin in se na začetku 39. minuti približali le še na dva zadetka zaostanka (21:23). Rokometaši Slovenije pa v nadaljevanju enostavno niso več našli recepta kako se približati Dancem. Med 43. in 48. minuto smo znova spremljali rokomet brez golov na obeh straneh. V nadaljevanju smo bili večinoma priča igri gol za gol, saj so igralci Danske držali štiri zadetke prednosti. V 56. minuti so prvič na tekmi povedli s šestimi goli prednosti (26:32) ter s tem odločili zmagovalca ter razblinili slovenske sanje po napredovanju. Danci so tekmo le še mirno pripeljali do konca ter se veselili zmage z rezultatom 27:34.

Pri Sloveniji je bil z osmimi zadetki najučinkovitejši Nik Ćirović, pri Danski pa je bil prav tako z osmimi goli najučinkovitejši Thomas Sommer Arnoldsen

SLOVENIJA : DANSKA  27:34 (15:17)