Danes čisto drugačen obraz mladincev proti Hrvatom

Slovenski mladinci so na Hrvaškem odigrali zadnjo pripravljalno tekmo pred evropskim prvenstvom v Celju (19.-29. julij) in po treh zmagah vknjižili poraz (19:30).

Naša izbrana vrsta, ki je v sredo Hrvate, srebrne z evropskega prvenstva kadetov pred dvema letoma, premagala s 30:22, je tokrat odigrala precej slabše. Že v prvih minutah si je nabrala zaostanek treh ali štirih zadetkov, v 19. minuti pa zaostajala že za pet (5:10). Po nekaj trenutkih boljše igre v nadaljevanju se je po golu Stefana Žabića in sedemmetrovki Grege Ocvirka približala na 11:12, a so gostitelji ob koncu polčasa ušli na tri (11:14).

Tudi v nadaljevanju izbrancem Saše Prapotnika, pri katerih zaradi poškodbe nista igrala Miha Kavčič in Tim Rozman, nič ni šlo po željah. Slaba obramba in neučinkovit napad sta botrovala višanju zaostanka, ki je v 37. minuti znašal že 19:11, vrh pa je dosegel prav ob koncu, ko je na semaforju pisalo 30:19.

Saša Prapotnik, selektor Slovenije: “Prva tekma s Hrvati je pokazala veliko dobrega, druga pa ravno nasprotno. Kljub temu smo že prej vedeli, da nas čaka še veliko dela, tako da moramo teh nekaj dni pred prvenstvom še pridno trenirati. Verjamem, da se bomo pobrali in prvo tekmo pričakali pripravljeni.”

Pred mladinci sta dva dneva odmora, od ponedeljka pa zaključni del priprav na evropsko prvenstvo v Celju, ki se začenja v četrtek. Slovenija bo vse tekme prvega dela igrala v dvorani Golovec – proti Norveški 19. julija ob 19.30, Izraelu dan kasneje ob 19.00 ter Srbiji 22. julija ob 19.00.