Delitev točk med Ribnico in Mariborom

V okviru 9. kroga Lige NLB so mariborski rokometaši gostovali pri Ribnici. Po izredno izenačenem boju skozi celoten obračun sta se ekipi na koncu razšli z remijem 23:23.

RD Riko Ribnica – RK Maribor Branik 23:23 (11:11)
Grebenc 7, Žagar 5; Planinšek 6, Kačičnik 4

Po uvodnih 4 minutah sta mreži na obeh straneh mirovali. Prvi zadetek so dosegli Mariborčani, ko je v polno zadel kapetan Tadej Sok. Ribničani so do prvega vodstva prišli v 7. minuti (2:1). Vratar Maribora Denis Strašek je odlično odprl tekmo in povzročal precej preglavic domačinom. Zbral je 4 obrambe v uvodnih 10 minutah.

Strelci so bili zelo nerazpoloženi. V 12. minuti je bil izid zgolj 3:2. V 20. minuti pa je rdeči karton prejel Simon Razgor. V Ribnici se je nato še naprej odvijal izredno izenačen prvi polčas, v 24. minuti je bil izid 7:7. Mariborčani so si tik pred iztekom polčasa priigrali najvišjo prednost v prvem delu (8:10). Toda ekipi sta na odmor odšli s poravnanim izidom 11:11.

Ribnica je v 45. minuti prvič na tekmi povedla za 2 zadetka (17:15). V zadnjih 5 minut sta ekipi vstopili z minimalnim vodstvom domačih (22:21). Domači so oba svoja zadnja napada zapravili brez izdelanega strela. Tako se je Štajercem celo ponudila priložnost za nepričakovano zmago, a niso uspeli izkoristiti zadnjega napada na tekmi. Ekipi sta se tako razšli z delitvijo točk in izidom 23:23. Jan Grebenc je bil s 7 zadetki najboljši strelec tekme, Denis Strašek pa je na koncu zbral 11 obramb.