Zmaga ponovno v Trebnje

Spremljali smo nadvse zanimiv obračun dolenjskih tekmecev. Pomerili sta se moštvi RK Trimo Trebnje in MRK Krka. Igralci Krke so ponovno izvali tekmece in si upali misliti tudi na zmago. Na zadnjem srečanju s Trebenjci so prikazali dobro igro in tekmo odigrali z izenačenjem. Ekipi pa sta tako tudi pričeli današnjo tekmo. Potem pa so Trebenjci pokazali svoj pravi obraz in dominirali do zadnjih minut. Igralci Krke pa se niso udali do konca. Po velikem naskoku domačinov, so se jim gostje močno približali in nismo mogli z zagotovostjo trditi na čigavi strani bo zmaga. Nenazadnje pa so ponovno slavili domači rokometaši.

Za prvi zadetek za MRK Krka in prvi uspešen strel tekme je zaslužen Vojislav Vukić. Za domače je minuto kasneje zadel Vid Miklavec. Ekipi sta bili prvo četrtino srečanja izenačeni, potem pa so se pokazali igralci Trebnjega in prvi polčas dobili z izidom 21 – 17.  Tudi v drugi polovici obračuna so domači občutno dominirali in narekovali tempo. Gostje so se jim skušali približati, vendar so se Trebenjci znova oddaljili. Videti je bilo, da je zmagovalec že odločen, a so se gostujoči približali na samo dva gola razlike. Jernej Avsec pa je v 59. minuti svojo ekipo še za en zadetek približal vodilnim. Sledila je minuta odmora za varovance Uroša Zormana in temu primerna povečana napetost v ozračju. Gostiteljem pa je posvet dobro del. V zadnji minuti so tako povečali prednost še za en zadetek in zmagali z rezultatom 39 – 37.

Največ zadetkov sta imela igralca obeh moštev; Mihajlo Radojković (8) in Uroš Knavs (8). Tudi Vladan Lončar (7) in Tilen Kukman (7) sta bila po številu uspešnih strelov na gol izenačena.