Primorci klonili v Grosuplju

V Grosupljah se je odvijal boj 9. kroga lige NLB med RK Grosuplje in RK Jadran Hrpelje – Kozina. Celotno srečanje so bili vodilni na parketu domači. Primorci so se na vse pretege borili, a so bili igralci Grosupelj očitno premočni. Goste so ugnali z visokim vodstvom in zasluženo prišli do novih točk.

Uvodni gol tekme je v 2. minuti zadel Simon Stopar. Z zadetkom Anžeta Sanaborja je sledilo izenačenje. Potem pa so igralci Grosupelj odločno povedli in prvi polčas dobili s 4 goli naskoka (14 – 10). V drugi polovici pa so svoje vodstvo le še povečevali in v 41. minuti vodili že za 11 zadetkov (24 – 13). O zmagovalcu ni bilo nikakršnega dvoma. Vprašanje je bilo, ali bodo domači svoj naskok še povečali, ali pa bodo gostje svoj zaostnek nekoliko zmanjšali. Kljub visokem vodstvu domačega kluba, pa je v 45. minuti za varovance Andraža Podvršiča sledila minuta odmora (25 – 15). V isti minuti je za ponovni zadetek Grosupelj poskrbel Matej Kučič, minuto kasneje pa Tilen Zakotnik.  Za Primorce je zadel Riccardo Ganz, potem pa so domači ponovno nastrelali 3 gole. Tokrat je timeout vzel Peter Hrvatin. Očitno je posvet igralcem dobro del, saj so se primorski rokometaši v igro vrnili s tremi zaporednimi zadetki. Zadnje minute so bile napete. Na eni strani je bila zmaga že zdavnaj odločena, na drugi pa so se igralci še borili in niso popuščali. Topili so razliko in se v 58. minuti približali na zaostanek 8 golov. Tekma pa je bila končana z izidom 34 – 25.

Največ golov so zadeli Luka Klemenčič (9), Simon Stopar (7) in Sandi Muminović (6).