Delitev točk med Velenjem in Ribnico v izjemnem zaključku

RK Gorenje Velenje - RD Riko Ribnica

V drugem derbiju 23. kroga lige NLB smo spremljali bitko ekip z zgornjega dela lestvice. RK Gorenje Velenje je gostilo ekipo RD Riko Ribnica, ekipi pa sta si razdelili točki. Tretjeuvrščeni Velenjčani so s tekmo manj od Trebnjega obdržali stik z njimi, obenem pa so se oddaljili od Škofjeločanov na četrtem mestu. Ribničani so po drugi strani na petem mestu zdaj točko za RD Urbanscape Loka in dve točki pred Slovenjgrajčani.

Prvi polčas se je odprl atraktivno in zanimivo. Gostje so hitro povedli z 2-0, domačini pa so še hitreje izenačili. Po golu Žana Žagarja so gostje iz Ribnice zadeli še dvakrat in povedli za tri zadetke. Prednost so v 11. minuti še povišali, ko je Jan Pucelj zadel za 6-10. Sledila je minuta odmora domačinov, ki so minuto kasneje prepolovili zaostanek, a ne za dolgo. Ribničani so vztrajno vodili za tri gole in v 22. minuti ponovno povedli za štiri gole, ko je zadel Gaj Gorenc. Po sedemmetrovki, ki jo je izkoristil Jan Pucelj, je RD Riko Ribnica bodila že za pet golov. V izdihljajih prvega polčasa je zaostanek zmanjšal Tilen Sokolič.

PRičakoval se je odgovor Velenjčanov, a ga nismo dobili takoj, saj so bili gostje pripravljeni. Še vedno je bil izjemen Sandro Meštrić, ki je mešal štrene domačinom s svojimi obrambami. Prav Pucelj je bil tisti, ki je vodstvo Ribnice povišal na šest golov, kar je bila prednost, ki so jo Ribničani držali vse do 41. minute. Takrat sta zapored zadela GRmšek in Haseljić in prednost se je začela topiti. Ob vstopu v zadnjih deset minut tekme, je Peter Šiško zmanjšal na 27-28 in pričakal nas je peklenski zaključek. Prvič so domačini povedli v 54. minuti z golom Tajnika in dve minuti pred koncem z njegovim novim golom vodili za dva gola. Ribnico sta rešila Žagar in Meštrić, ki sta se izkazala v tem, kar ju je krasilo do tega trenutka. Žagar je zadel za znižanje in v izdihljajih tekme, Meštrić pa je obranil pomembna poizkusa Tajnika in Jovičiča. Končni rezultat je postal 32-32 in ekipi sta si razdelili točki.

RK Gorenje Velenje : RD Riko Ribnica – 32:32 (17:21)