Ormožani do zmage v Ivančni Gorici

V 23. krogu Lige NLB so rokometaši SVIŠ-a v domači dvorani Stična gostili ekipo Ormoža. Za ekipo SVIŠ-a je bila to zelo pomembna tekma v boju za obstanek v Ligi NLB. Glede na to, da je bila tekma pomembna za domačo ekipo smo pričakovali zelo hud boj za novi dve točki.

V prvem polčasu smo bili priča zelo napetemu in izenačenemu boju. V 4. minuti so se rokometaši SVIŠ-a s pomočjo Domna Koširja prvi veselili zadetka. Kmalu zatem je tudi za goste zadel Tilen Kosi. V nadaljevanju smo spremljali igro, kjer je šlo gol za gol. V 20. minuti pa so gostje prvič prišli do vodstva za dva zadetka (8:10). Domači so se Ormožanom približali, a jim je uspelo le na gol zaostanka in so tako gostje v garderobo odšli z zadetkom prednosti (13:14).

Tudi začetek drugega polčasa je bil podoben začetku prvega. Spremljali smo zelo izenačen boj, a je v 43. minuti za goste Bojan Čudič ponovno povečal vodstvo na dva zadetka prednosti. Rokometaši SVIŠ-a so se želeli približati, a jim nekako ni steklo, zato so gostje z zadetkom Nika Čirovića v 50. minuti prišli do največje prednosti na tekmi (24:27). Ormožani so do konca uspeli zadržati prednost in tako z rezultatom 29:31 prišli do novih dveh točk.

RK SVIŠ IVANČNA GORICA : RK JERUZALEM ORMOŽ (13:14) 29:31