Dobova po infarktni končnici do zmage nad Slovanom

V 23. krogu lige NLB je Dobova v domači dvorani gostila ekipo RD LL Grosist Slovan. Tekma 11. in 9. uvrščene ekipi, ki ju na lestvici ločita zgolj dve točki. To nas je navdajalo z upanjem, da bomo spremljali lep rokometni dvoboj. Temu pa pripomore tudi dejstvo, da ekipi v zadnjem času nista v najboljši formi in bi z morebitno zmago iskali zmagovalna pota.

In že začetek tekme nam je dal vedeti, da bomo spremljali izjemno izenačen obračun. Domačini so v 7. minuti sicer povedli s 5:3 ter nekaj napadov držali prednost dveh zadetkov. A rokometaši Slovana so v 11. minuti rezultat poravnali na 7:7. Ekipi sta nadaljevali s tesnim srečanjem kjer sta se velikokrat zamenjali v vodstvu. Srečnejši pa so bili ob zaključku prvega dela igre domači, ki so na odmor odšli z minimalno prednostjo enega zadetka (17:16) in tako smo se lahko nadejali zanimive in napete tekme tudi v drugem delu igre.

Drugi polčas so s sredine igrišča začeli domači zato so takoj prednost povišali na dva zadetka (18:16). A to gostov iz Ljubljane ni preveč zmedlo in so rezultat hitro izenačili na 20:20. Tekma se je v tem slogu tudi nadaljevala. Dobovčani so si priigrali prednost dveh golov, a so gostje vselej uspeli ujeti rezultatski priključek. V 55. minuti pa so rokometaši Slovana prvič na tekmi povedli z dvema zadetkoma prednosti (29:31). A tako kot so se skozi večino tekme vračali gostje so tokrat rezultat uspeli izenačiti tudi rokometaši Dobove (31:31). Po razburljivih zadnjih sekundah srečanja pa so se zmage z rezultatom 32:31 veselili domači rokometaši.

Pri domačih je bil z 8 zadetki strelsko najbolj razpoložen Ignjat Nešić, pri gostih je prav tako 8 golov dosegel Žiga Stopar.

DOBOVA : LL GROSIST SLOVAN 32:31 (17:16)