Delitev točk v Trbovlju

Ekipi, ki sta sosedi na prvenstveni lestvici sta se razšli z neodločenim izidom 26:26, kljub temu, da je domačinom iz Trbovelj 6 minut pred koncem kazalo slabo. Mokerc je zapravil zadnji napad za zmago in se je moral zadovoljiti s točko.

V začetku tekme so bili v rahli prednosti gostje iz Mokerca, ki so v 7. minuti povedli z 4:5. Po treh zaporednih zadetkih Lenarta, ki je tokrat bil dobesedno nezaustavljiv, so domačini spreobrnil izid in v 12. minuti povedli z 7:5. V naslednjih minutah so gostje ponovno stopili na plin in v 21. minuti ponovno povedli z 9:10. Do konca prvega polčasa so bili v rahli prednosti gostje, ki so tudi na odmor odšli s prednostjo 14:15.

V prvem delu drugega polčasa so bili boljši gostje, ki so svojo prednost v 41. minuti povišali na 16:20. Domači rokometaši Rudarja so se ponovno približali v 46. minuti, ko so zaostajali samo z 20:21. Ko so gostje v 54. minuti povedli s +3 (22:25) je vse kazalo, da bo gostom uspelo zlomiti domačine. S tem se niso strinjali rokometaši Rudarja, ki so v predzadnji minuti izenačili na 25. Sledila sta še dva zadetka, na vsaki strani eden, ter zgrešen strel gostov v zadnji minuti. Ekipi sta se razšli s pravičnih 26:26.

Pri domačih je bil odličen Lenart, ki je že v prvem polčasu dosegle 7 zadetkov, skupaj 12. Še najbolj mu je od soigralcev pomagal Kozole, ki je dosegel 5 zadetkov. Pri gostih iz Iga sta največ zadetkov dosegla Kalabič (7) in Tabakovič (6).

Ekipi sta še vedno skupaj na prvenstveni lestvici. Rudar je s 22. točkami na 6., Mokerc pa s točko manj na 7. mestu.

RD Rudar – ŠD Mokerc KIG 26:26 (14:15)
dvorana Polaj Trbovlje, gledalcev: 113, sodnika: Ilija Pajič in Tomaž Rantah

RD Rudar: Škrabar 4 obr., Polanec, Sitar, Jager, Kozinc, Ernestl 1, Kocijančič 2, Kamnikar, Hočevar 3, Bučar 1, Krajnc 10 obr., Dekovič, Novak 2, Lenart 12, Draksler, Kozole 5
Trener: Marko Dobrkovič

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 4 obr., Žagar Ž., Žagar M. 2, Comino, Legen 3, Štamcar, Kastelic, Makivič 4, Kalabić 7, Gorišek 2, Tabakovič 6, Leš 2
Trener: Roman Šimon

Izključitve: RD Rudar 8 minut, ŠD Mokerc KIG 8 minut

7metrovke: RD Rudar 4/5, ŠD Mokerc KIG 2/3

V naslednjem krogu Mokerc že v sredo 20.3.2019 gosti ekipo iz Ajdovščine, medtem ko Rudar gostuje pri Izoli.