Derbi začelja dobile Radeče

Črnomelj je na tekmi v Radečah iskal točke, ki bi jim prišle še kako prav pri obstanku v 1.B ligi. Ajdovščina za njimi namreč zaostaja samo 3 točke. Radečani, ki so pred to tekmo imeli vsega 4 točke prednosti pred Črnomaljci so v domači dvorani uspeli zmagati z rezultatom 26:24.

Začetek tekme je popolnoma pripadel domačinom, ki so v 14. minuti povedli že z 10:3. Podobno je druga polovica prvega polčas pripadla gostom, ki so do konca prvega polčasa uspeli izenačiti na 14:14.

V začetku drugega polčasa so rokometaši Radeč v prvih dveh minutah naredili delni izid 3:0 in povedli z 17:14. Domači rokometaši so prednost, ki ni bila višja od treh zadetkov držali celotni drugi polčas. Gostje so se jim kar nekaj krat približali na -1, zadnjič v predzadnji minuti na 25:24. Z golom domačih v zadnji minuti so potrdili zmago z 26:24.

Pri domačih sta Mrgole (7) in Savanovič (6) skupaj dosegla polovico zadetkov svoje ekipe. Pri gostih je Weiss dosegel 6 zadetkov.

Črnomelj je s porazom, kljub 12. mestu na lestvici in tremi točkami prednosti, še vedno v težkem položaju, saj v 24. krogu odhaja na gostovanje k neposrednemu konkurentu za izpad, Ajdovščini. Radeče je s 15. točkami in 7 zmagami na 10. mestu.

RK Radeče Papir Nova – RK Črnomelj 26:24 (14:14)
športna dvorana Radeče, gledalcev: 50, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl

RK Radeče Papir Nova: Vučajnk, Stegne 2, Koritnik 2, Mrgole 7, Potočnik 1, Maučič 1, Klinar, Zakošek 4, Kozole, Savanovič 6, Čajko D., Hrovat Ž., Hrovat L., Ivančič 4
Trener: Uroš Privšek

RK Črnomelj: Kostelec, Medic, Šterk 2, Majerle 3, Bagarič, Ogulin 1, Štrucelj 3, Horvat 1, Slobodnik 1, Weiss 6, Stariha 3, Mihelič 3, Lozar, Radojčič, Aupič, Slemenšek 1
Trener: Zoran Šutej

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 10 minut, RK Črnomelj 8 minut

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 5/7, RK Črnomelj 2/2

Črnomelj v naslednjem krogu gosti Krško, Radeče pa odhaja na gostovanje v Škofljico.