Derbi kroga dobil Slovan, SVIŠ padel na 3. mesto

Derbi 15. kroga je potekal v Ivančni Gorici, kjer so rokometaši ljubljanskega Slovana gostovali pri SVIŠ-u. Že v prvem polčasu so si gostje priigrali prednost, ki so jo uspeli skozi celotni drugi polčas zadržati. Slavili so s 30:27 in se tako še utrdili na 1. mestu 1. B DRL.

Začetek tekme je pripadel domačinom, ki so pred polnimi tribunami v 16. minuti povedli za 2 gola (7:5), a so Slovanovci hitro odgovorili in izid v 22. minuti izenačili na 8:8. To je bilo tudi zadnjič na tekmi, ko so bili Ivančani v prednosti. Gostje iz Kodeljevega so do polčasa povedli za 3 (13:10) in to prednost držali tudi v nadaljevanju.

V drugem delu igre je Slovan povedel že za 5 zadetkov (20:15), a so se domačini zbrali in prišli rezultatsko malce bližje, a dvoma o zmagovalcu ni bilo. Slovan je držal tempo in na koncu slavil s 30:27.

V naslednjem krogu se obeta derbi med Slovanom in Ljubljano. Mestni derbi, lokalni derbi, derbi lige (1. in 2. ekipa 1. B DRL). Na Kodeljevem se bosta ekipi pomerili v petek ob 18.30.