Ljubljančani na krilih Kolmančiča, pričakuje jih Slovan

Ljubljančani so z zmago proti Rudarju že sedmič zapored slavili. Poraženi so bili nazadnje v Ivančni Gorici, 19. oktobra lani. V soboto so na krilih izvrstnega Mihe Kolmančiča premagali Trboveljčane in se tako – ob porazu SVIŠ-a proti Slovanu – sami utrdili na 2. mestu lestvice.

Štart v tekmo je popolnoma pripadel Ljubljančanom, ki so v 10. minuti vodili z visokih 5:0. No, roko na srce, Trboveljčane je s 5:0 vodil Miha Kolmančič, ki je zadel vseh 5 začetnih golov za Ljubljano. V nadaljevanju so se gostje sicer Ljubljančanom približali, a Kolmančič je še vedno ostal nerešljiva uganka. V prvem polčasu je zadel 9 golov. Od 15. do 30. minute pa so sledile črne minute ljubljanskih rokometašev, ki niso našli poti go zadetka. Rudar se je do 30. minute približal na 15:14.

V drugem delu igre je v 36. minuti Rudar preobrnil izid in povedel za gol (18:19), a so Ljubljančani hitro postavili stvari na svoje mesto. V 50. minuti so povedli za 4 gole (28:24) in prednost obdržali vse do konca tekme. Tudi v drugem polčasu je bil nerešljiva uganka za trboveljsko obrambo Miha Kolmančič, ki se je na koncu ustavil pri 12 zadetkih. Tekma se je končala s 33:29.

Že ta teden v petek pa Ljubljančane čaka MESTNI DERBI proti someščanom iz Kodeljevega. Tekma, ki bo odločala o marsičem, saj si lahko MRK Ljubljana še bolj utrdi na 2. mestu, Slovan pa lahko z zmago še bolj pobegne zasledovalcem. Derbi bo v petek ob 18.30.