Brežice presenetile z visoko zmago

V petek sta se med seboj pomerili ekipi Grosuplja in Brežic. Brežice so bile kot zadnje na lestvici postavljene v vlogo nefavorita, a se je na koncu izkazalo, da neupravičeno. V gosteh so presenetile Grosuplje in tako vknjižile drugi par točk v letošnji sezoni.

Začetek je potekal zelo izenačeno. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu vse do 20. minute, ko so gostje iz Brežic stopili na plin in povedli z 11:8. Do konca polčasa jim je uspelo zadržati pridobljeno prednost, tako da sta ekipi odšli na odmor pri rezultatu 13:16.

Začetek drugega polčasa je minil v nervoznem vzdušju, prvi gol smo videli šele v 33. minuti, ko je gostujočo mrežo zatresel Žak Cigale. Nato pa je sledil silovit odgovor Brežičanov, ki so s 3 zaporednimi zadetki povedli z 19:15. Grosuplje se do konca tekme ni več uspelo približati in Brežice so slavile svojo drugo zmago v sezoni. Končni rezultat je bil 26:32.