Krško v zadnjih trenutkih tekme do zmage

Krško je v petek gostovalo pri ptujski Dravi. Obe ekipi sta drugi del sezone pričeli z neodločenim izidom. Krčani so remizirali proti Škofljici, Ptujčani pa proti Brežicam. Tudi tokrat pa so bili oboji zelo blizu delitve točk. Nekaj trenutkov pred koncem srečanja pa je Krčane do zmage popeljal zadetek Tadeja Sobotiča.

Na Ptuju smo spremljali tekmo dveh močnih obramb in tekmo, na kateri je bilo v napadu narejenih kar nekaj napak. Posledično je bil tudi končni rezultat zelo nizek (21:22). V prvem polčasu si nobena od ekip ni priigrala občutnejšega vodstva. Največ z dvema zadetkoma prednosti so vodili Krčani in to ravno ob koncu polčasa, ki se je končal z 9:11.

V drugi polčas so Krčani vstopili še odločneje in že takoj na začetku povedli s 14:10. Vodstvo so ohranili vse do 59. minute, ko je Drava izenačila na 21:21. V zadnjih 10 minutah so Krčani zadeli zgolj 1 gol, medtem ko so jih prejeli 5. Dravi je na koncu zmanjkalo nekaj športne sreče in časa za popoln preobrat, zmaga pa je odšla v Krško. Končni rezultat je bil 21:22.

Naziv najboljšega strelca tekme si je prislužil Krčan Patrik Glaser, ki je zadel 5-krat, pri domačinih pa je bil najbolj razpoložen Jan Osterc s 4 zadetki.