Derbi v 2. DRL pripadel domačinom

V 6. krogu 2. DRL sta se srečali še dve neporaženi ekipi. Rokometaši Sevnice so v derbiju kroga v domači dvorani premagali Pomurje in mu zadali prvi poraz v letošnji sezoni z rezultatom 28:26.

Fizično močnejši domačini so tekmo začeli odlično in v 9. minuti povedli z 5:1, kar je gostujočega trenerja Potočnjaka prisililo v prvo minuto odmora. Očitno je minuta odmora pomagala, saj so se gostje v pičlih treh minut uspeli približati gol zaostanka (6:5). Domači so ponovno pobegnili na 8:6, vendar so gostje v 19. minuti drugič (po začetnih 1:1) izenačili. V 21. minuti pa so gostje prvič povedli in domači trener Plazar je vzel že drugo minuto odmora pri rezultatu 9:10. Gostje so, kot se je na koncu izkazalo, še zadnjič vodili v 22. minuti pri 10:11, ko so domači naredili delni izid 6:0 in v 27. minuti povedli z 16:11. v 28. minuti smo videli že 4. minuto odmora v prvem polčasu, saj je trener Potočnjak prav tako vzel še svojo drugo minuto odmora. Rokometaši Sevnice so prednost petih zadetkov uspeli obdržati do konca 30. minute (17:12).

V drugem polčasu so domači držali prednost okrog petih zadetkov. Le v 35. in 43. minuti (21:18) so se gostje približali na -3. Sledil je delni izid 4:0 in vodstvo domačih v 49. minuti z 24:18. 5 minut pred koncem tekme je bilo še 28:21. Gostje iz Murske Sobote se niso predali in v zadnjih minutah dosegli še 5 zadetkov, vendar kaj več od kozmetičnega popravka rezultata niso uspeli narediti. Končni izid 28:26.

Pri domačih je Luka Cigler dosegel 6 zadetkov, kar štirje igrali pa po 4 zadetke: Nejc Mrgole, Trajče Janev, Tomaž Kolman in Rok Kozole. Pri gostih je so največ zadetkov zadeli: Jure Hedl 7, Matej Niedorfer 5 in Aljaž Hameršak, Jernej Hedl in Aljoša Munda po 4 zadetke.

Rokometaši Sevnice so tako sami na vrhu 2. DRL, sledijo pa jima Pomurje in Alples s po enim porazom.

RK Sevnica – RK Pomurje 28:26 (17:12)
sodnika: Žiga Vidali in Leon Marinkovič

RK Sevnica: Luka Cigler 6, Nejc Mrgole 4, Trajče Janev 4, Tomaž Kolman 4, Rok Kozole 4, Matic Stegne 3, Aleksander Kuhar 2, Martin Kos 1, Sven Novšak, Tilen Žičkar, Marko Mastnak, Tim Kroflič, Blaž Kovač, Timotej Kadilnik, Andrej Horjak, Aljaž Vrtovšek
Trener: Primož Plazar

RK Pomurje: Jure Hedl 7, Matej Niedorfer 5, Aljaž Hameršak 4, Jernej Hedl 4, Aljoša Munda 4, Marko Štumpf 1, Dorian Kocan 1, Žan Toplak, Tobi Torič, Rok Rubin, Tilen Prosenjak, Aleš Pintarič, Boštjan Belec, Gregor Falež, Boštjan Žižek – Cvetko
Trener: Alan Potočnjak

7metrovke: RK Sevnica 1/1, RK Pomurje 5/6

Izključitve: RK Sevnica 12 minut, RK Pomurje 2 minuti