Dobili smo DRŽAVNE PRVAKE v rokometu na mivki

Ta vikend smo v Ljubljani na prizorišču Gibi Šport spremljali mednarodni EBT (European BeachHandball Tournament) turnir, ki je veljal tudi kot državno prvenstvo v rokometu na mivki. Skupno je bilo v moški kategoriji prijavljenih 9 ekip, od tega 6 slovenskih, v ženski kategoriji pa je tekmovalo 7 ekip (vse slovenske).

MOŠKI

V moški kategoriji so se za državni naslov borili: BHC Ljubljana, Shojen Papuč, BHC Ljubljana B, Alher-Rabim Team, BHC Parketarstvo Zgonec in Slovan Red Tigers. V prvem dnevu tekmovanja so ekipe igrale v dveh skupinah. Vse rezultate si lahko pogledate TUKAJ (klik)

V drugem dnevu tekmovanja (nedelja) so potekala razigravanja in tekme za razporeditev. Finale državnega prvenstva je potekalo med ekipo BHC Ljubljana in ekipo Shojen Papuč. Ljubljančani so srečanje zasluženo dobili z 2:0 (16:8 in 22:20) ter se tako veselili naslova državnih prvakov. Tretje mesto so osvojili igralci BHC Ljubljana B. Celoten končne uvrstitve si lahko pogledate TUKAJ (klik).

6. Slovan Red Tigers

Pri ženskah se je za naslov državnih prvakinj borilo 7 ekip: Blisk, ŠDRŠ Vrhnika, RK Mivka, Prleški Miks, RK Krim Junior, ŽRK Kočevje in RK Zvezda Logatec.

V finalu sta se pomerili ekipa Blisk in ekipa ŠDRŠ Vrhnika. Zmaga je šla Blisku, v tekmi za tretje mesto pa je RK Mivka slavila nad Prleškim Miksom. Vse rezultete in končne uvrstitve si lahko pogledate TUKAJ (klik)