Dobova do zelo pomembne zmage: izpad odločen?

V 4. krogu končnice za obstanek so se v Dolanki pomerili domači rokometaši RK Dol TKI Hrastnik in rokometaši MRD Dobova. Ekipi sta se udarili za obstanek v Ligi NLB, saj bi se Dolani z zmago približali Dobovčanom na zgolj 2 točki. Tekma, ki je pomenila zelo veliko tako za domačine kot goste, se je končala z zmago Dobovčanov.

Tekmo so v napadu otvorili Dolani. Prvi so zadeli domačini, vendar so se Dobovčani hitro priključili in prešli v vodstvo. Po nekaj tehničnih napakah gostov iz Dobove so v 21. minuti Dolani prevzeli vodstvo, vendar pa slednje ni dolgo trajalo. Z dvema zaporednima goloma so bili igralci Dobove v 22. minuti zopet v prednosti, z rezultatom 10:11. Dobro sta se izkazala oba vratarja, tako na domači kot tudi dobovski strani, saj sta zbrala vsak 7 obramb. Pred koncem so nekaj žog izgubili tudi Dolani in dobovški fantje so jih izkoristili ter polčas zaključili s prednostjo 11:14.

Drugi polčas so slabše začeli gostje. Po desetih minutah so domačini dobivali drugi polčas z delnim rezultatom 7:5 in tako zmanjšali svoj zaostanek. Slednjega jim je v 52. minuti uspelo tudi izenačiti. Zasavci so naposled naredili nekaj napak, ki so jih Dobovčani izkoristili in se znova oddaljili. Najprej z minimalno prednostjo, nato pa še povečali vodstvo. Dve pomembni točki so igralci MRD Dobova slavili z rezultatom 28:31.

Domen Hribšek, RK Dol TKI Hrastnik: »Pričakovali smo težko tekmo. Cel teden smo se pripravljali na nasprotnika, vendar nismo realizirali trenerjevih napotkov, v obrambi nismo bili gosti tako da lahko samo čestitam Dobovi za zmago.«

Žan Krnc, MRD Dobova: »V prvem polčasu bi se lahko odlepili na večjo razliko vendar smo zgrešili nekaj lahkih strelov. V drugem polčasu smo slabo začeli in Dolani so se dobro ubranili ampak nam je na koncu uspelo zmagati in osvojiti pomembni točki.«

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Brilej 6, Klepej 6, Ajdari 4, Grušovnik, Pintar, Bauerheim 1, Gospodarič, Hribšek 6, Ramič 2, Ribič, Jakopič, Simončič, Nunčič, Cigler, Koprivc 3

Trener: Aleš Sirk