Dobova na domačem terenu do gladke zmage nad Loko

Danes sta se v Dobovi v 17. krogu pomerila domača Dobova in gostje iz Urbanscape Loke. Spremljali smo enosmerni promet, saj so domačini z odlično obrambo prišli do gladke zmage in slavili z rezultatom 26:17.

Tekma se je začela izenačeno. Do prve otipljivejše prednosti je v 8. minuti prišla domača ekipa po 2 hitrih zadetkih Ignjata Nešića in Željka Šukića. Na strani Loke je nato prišel strelski mrk, ki so ga domači dobro izkoristili  in v 13. minuti preko Nika Rantaha povedli že z rezultatom 8-3.  Gostje so v napadu povsem zamrznili, domači pa so s fanatično obrambo in premišljenim napadom prednost do polčasa če povečali in ga dobili z rezultatom 15-6.

V drugi del so gostje vstopili malce boljše, priigrali so si tudi dve najstrožji kazni, ki jih je uspešno izkoristil Aljaž Jesenko. Nato so domači spet ujeli ritem, nadaljevali so z odlično obrambo, v napadu pa so brez težav zadevali. V 45. minuti je Ignjat Nešić poskrbel za prednost 9 zadetkov. Domači so do konca tekme prednost brez težav zadržali in več kot zanesljivo razorožili gostujočo ekipo Loke. Na koncu so slavili z rezultatom 26.17. Dobovo v naslednejm krogu čaka gostovanje v Ivančni Gorici, Loka pa bo gostila Ribnico.

Pri domači ekipi je bil najbolj razpoložen Ignjat Nešić, ki je dosegel 7 zadetkov, Nik Rantah jih je dodal 6. V gostujoči ekipi je 4 zadetke dosegel Aljaž Jesenko.