Trebanjci do skalpa Maribora

Na prvi tekmi 17. kroga Lige NLB so rokometaši RK Trimo Trebnje v domači dvorani gostili ekipo RK Maribor Branik. Pričakovali smo izjemno izenačen obračun, saj sta obe ekipi v drugi del sezone vstopili odlično. Prva letošnja tekma omenjenih klubov se je v začetku oktobra končala z zmago Trima, 31:26.

Po izenačenih uvodnih minutah pa so si domačini v 9. minuti priigrali tri gole prednosti (6:3). A gostov to ni preveč zmedlo in so zaostanek hitro izničili ter po delnem izidu 0:3 rezultat znova izenačili (6:6). A sledil je nov nalet gostiteljev. Te so po delnem izidu 5:0, v 21. minuti povedli z 11:6. Trebanjci so lahko tako mirneje vstopili v zadnji del prvega dela igra. Prednost so zadržali vse do konca prvih 30. minut in na odmor odšli s prednostjo štirih golov (15:11).

Hitro v začetku drugega polčasa so domačini povedli s petimi zadetki prednosti (17:12). V 37. minuti so gostje znižali na na štiri gole (20:16), nato pa smo bili priča igri zapravljenih priložnosti. V 44. minuti pa so gostitelji povedli z novo najvišjo prednostjo na tekmi in sicer s prednostjo šestih golov (22:16). Trebanjci so v zadnjih 10. minuti tekme vstopili s prednostjo sedmih golov (26:19) in imeli tekmo v svojih rokah. In domačini so tekmo le še mirno pripeljali do konca in se tako slavili zmage z rezultatom 30:24.

Pri domačih je z 10 zadetki izstopal Toshe Onchev, pri gostih pa so bili po trikrat natančni Tadej Sok, Anže Blagotinšek, Filip Jerenec in Jure Hedl.

TRIMO TREBNJE : MARIBOR BRANIK  30:24 (15:11)