Dobova na domačem terenu presenetila Ribnico

Danes sta se v Dobovi pomerila domača RK Dobova in gostje iz RD Rika Ribnice. Videli smo napeto in izenačeno tekmo, ki pa je na koncu pripadla domačinom, ki so slavili z rezultatom 32-30.

Tekmo so malenkost bolje odprli gostje, ki so bili v rahli prednosti. V 8. minuti pa so domačini preko Andraža Dragana prvič na tekmi prišli do vodstva. Povedli so 4-3. Prvih 15. minut smo videli izjemno trdni obrambi na obeh straneh, gostje pa so rezultat poravnali na 6-6, ko je zadel Božidar Simić. V 20. minuti so Ribničani spet prišli do prednosti 2 zadetkov, ko sta bila uspešna Pucelj in Žagar. Toda domačini se niso dali, zaigrali so precej bolje in prvi polčas obrnili v svojo korist. Rezultat polčasa 16-14 je postavil Rudolf Zvonimir Šafranko.

V drugem delu so bolje zaigrali Ribničani, ki so iz garderobe prišli izjemno motivirani, v 36. minuti pa so rezultat spet obrnili sebi v prid. Za vodstvo 18-17 je zadel Uroš Miličević. Nato pa ponoven juriš domače ekipe, ki je z rezultatom 5-1 spet obrnila tekmo v svojo korist. Gledali smo tekmo številnih preobratov, toda domači so tempo le še stopnjevali. V 44. minuti so namreč povedli že s 4 zadetki prednosti. To je bil za goste prevelik zalogaj, saj se bližje kot dvema zadetkoma zaostanka niso uspeli približati. V 60. minuti je rdeči karton pri domačih prejel Rudolf Zvonimir Šafranko. Končni rezultat je v 60. minuti postavil Stefan Ranisavljević.

RK DOBOVA  : RD RIKO RIBNICA 32:30(16:14) Rantah 8, Dragan 7; Pucelj 7, Nosan 6