Koprčani do zanesljive zmage nad novinci

V dvorani Pungart so rokometaši Šmartnega gostili favorite s Kopra, ki so bili za novinca v ligi tokrat prevelik zalogaj. Ključno gol razliko so gostje naredili že v prvem polčasu in tekmo v drugem uspešno pripeljali do konca.

Uvodnih deset minut srečanja so rokometaši Šmartnega uspešno parirali gostom iz obale, toda tehtnica se je prevesila po prvi minuti odmora na zahtevo domačega stratega. Po njej sta bila na hitro izključena Jure Žižek in Benjamin Cirar, kar so Koprčani znali izkoristiti in zrežirali delni izid 3:0. Nalet je sicer z zadetkom prekinil Jaka Avsec, a so gostje znova odgovorili s tremi goli. Napad Šmartnega se je bolj kot ne ustavil, do odmora pa so si rokometaši Kopra nabrali že 10 golov prednosti (7:17).

V nadaljevanju Šmartno ni dodatno popustilo in s konsistentnejšo učinkovitostjo v napadu Kopru preprečilo, da se še bolj odlepi. Kljub temu, pa gostje ključnega padca za možen preobrat v svoji igri niso doživeli in domov odnesli zmago z 21:32