Dobova Novo mesto zapušča z zmago

V obračunu med Dobovo in Krko je prva potrdila boljšo formo in vpisala novo zmago (33-40).

Prvi polčas je potekal izredno izenačeno. Že takoj na začetku je pri Dobovi zablestel Marko Sintič, dosegel tri zaporedne zadetke in nakazal, da bo nocojšnji obračun njegov šov. Domači so se kljub temu dobro upirali. Krka se je v zaostanku dveh golov znašla po 11 minutah (8-10), pred tem pa sta si moštvi vodstvo “podajali”. Kljub temu se Dobova po zaslugi Andraža Keteja in ostalih nikoli ni odlepila za več kot 2 gola, na polčas pa so gostje odšli zgolj z golom prednosti (21-22).

Prednost Dobove se je tudi v drugem delu gibala nekje okoli dveh zadetkov. Prelomna je bila 42. minuta, ko se je Krka po zadetku Doriana Markušića prvič znašla v zaostanku treh golov. Od tod talje so rokometaši Dobove razliko povečali na 5 golov, kar pa je bilo že dovolj, da so srečanje suvereno pripeljali do konca. Tekma se je tako končala s 33-40 v korist gostujočega moštva.