Dobova v drugem polčasu prestavila v višjo predstavo in porazila Krko

V obračunu spodnjega dela lestvice je nocoj v Dobovi gostovala Krka. Novomeščani v tej sezoni ne nizajo najboljših rezultatov, saj so na predzadnjem mestu lestvice, Dobova pa je v prejšnjem krogu izgubila proti Ribnici, trenutno pa se nahaja na 9. mestu. Dobovčani so na nocojšnjem srečanju potrdili vlogo favorita in zmagali s 34-26.

Prvi polčas obračuna je potekal izenačeno. Dobova si je sicer hitro priigrala dva zadetka prednosti, ko je Andraž Dragan zadel za 4-2, a Krka je zaostanek hitro nadoknadila. Že v 14. minuti je Jaka Avsec izenačil na 6-6 in od tedaj sta bili moštvi povsem skupaj. V 30. minut je Tilen Kukman zadel za 14-14 in postavil rezultat polčasa.

Uvodne minute drugega polčasa so še vedno potekale izenačeno in v 37. minuti sta bili moštvi izenačeni na 18, nato pa je Dobova premaknila v višjo prestavo. V naslednjih minutah so Dobovčani dominirali in v 50. minuti je semafor kazal 27-22 v korist gostiteljev in kapital je bil dovoljšen, da ga Krka v zadnjih 10 minutah več ni nadoknadila.  Svoj prednost je Dobova do konca tekme še povečala in zmagala s 34-26.

Prvi strelec Dobove je bil prepričljivo Alen Šibanc z 11 goli, Najboljši strelec Krke pa je bil Jaka Jakše s 5 goli.

MRD DOBOVA : MRK KRKA 34 : 26