Dobova do tesne zmage v Ribnici

V 24. krogu Lige NLB sta se v Ribnici pomerila domača RD Riko Ribnica in gostujoča RK Dobova. Videli smo precej izenačeno tekmo, zmaga pa je na koncu pripadla gostujoči ekipi.

Tekmo so odlično začeli gostje, ki so v 10. minuti vodili že z rezultatom 5-1. Nato so se zbrali tudi domačini, ki so v 17. minuti ujeli priključek in se približali na dva zadetka zaostanka. Nato so v višjo prestavo spet prestavili gostje, ki so zadevali kot po tekočem traku in prvi polčas dobili z rezultatom 16-12.

V drugem polčasu so se prebudili Ribničani in se s serijo 3-0 približali na le zadetek zaostanka. Razpoložen je bil predvsem Uroš Miličević, ki je v dveh minutah dosegel 3 zadetke za domačine. A žilavi gostje se niso dali in prednost vseskozi vzdrževali. V 52. minuti so gostje spet ušli in povedli za 3 zadetke. To jim je prineslo mirnost v končnici in na koncu so se veselili zmage z rezultatom 28-25.

V domači ekipi je bil z 8 zadetki najbolj razpoložen Žan Žagar, 6 pa jih je dodal Uroš Miličević. V vrstah Dobove je 9 zadetkov dosegel Nik Rantah, 8 pa jih je dodal Željko Šukić. Ribnica bo v prihodnjem krogu gostovala pri Svišu, Dobova pa bo gostila favorizirane Celjane.