SVIŠ na Kodeljevem do visoke zmage proti Slovanu

Dvoboj med Slovanom in Svišem so na Kodeljevem z golom otvorili gostje iz Ivančne Gorice. V 14. minuti so domačini rezultat obrnili v svojo smer (6-5), do 21. minute pa uspeli priti do štirih zadetkov prednosti (9-5). Moči na igrišču so se za tem povsem obrnile, gostje pa so z delnim izidom 0-5 prišli znova v vodstvo (9-10). Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom poravnanim na 11-11.

Tako kot prvi so tudi drugi polčas boljše začeli gostje. Do 35. minute so prišli do prednosti treh zadetkov (12-15), domačini pa so se hitro spet približali na samo gol zaostanka (15-16). V 43. minuti so domačini izid ponovno poravnali (17-17). Naslednjih 10 minut tekme je bilo odločilnih. Gostje iz Ivančne Gorice so s strelskim pohodom in delnim izidom 0-7 prišli do sedmih zadetkov prednosti (17-24). V tem obdobju je bil zaradi tretje dvominutne izključitve z rdečim kartonom »nagrajen« igralec domačih Žiga Stopar. Prednost Sviša je bila previsoka, časa za Slovan pa premalo. Tekma na Kodeljevem se je končala z rezultatom 19-26.

Za domače je štiri zadetke dosegel Žiga Stopar, pri gostih pa je bil s sedmimi zadetki najuspešnejši Marko Marojevič.