Dol prikovan tik pod dno lestvice

Rokometaši novomeškega Moškega rokometnega kluba Krka so včeraj pred domačim občinstvom odigrali drugo tekmo v končnici v ligi NLB za obstanek, v kateri so gostili ekipo RK Dol TKI Hrastnik. Tekmo so s 30:23 (14:11) zanesljivo dobili varovanci trenerja Roberta Cvikla.

Potem, ko so Krkaši drugi del rokometnega prvenstva prejšnji konec tedna v Ivančni Gorici odprli z remijem, so tokrat na novopečenega trenerja Roberta Cvikla naredili boljši vtis in pred domačo publiko ugnali Dolane, ki se krčevito borijo za obstanek v elitni druščini prvoligašev. Gledalci v dvorani Marof so v prvem polčasu spremljali zelo enakovredno predstavo obeh ekip, kjer so si gostje prvič na tekmi po zadetku Jasmina Ramiča v 14. minuti priigrali prednost dveh zadetkov (5:7), a so Novomeščani hitro izenačili in v 24. minuti pa zaslugi Tilna Kukmana, ki je bil s sedmimi zadetki tudi sicer najboljši strelec srečanja, priborili prvo vodstvo, prednost pa so do glavnega odmora Krkaši še oplemenitili in polčas zaključili pri izidu 14:11.

V drugem delu srečanja so Krkaši zaigrali čvrsteje v obrambi in Dolanom povzročali nemalo težav, saj niso več prihajali do čistih zaključkov. Prvi zadetek so gostje v nadaljevanju dosegli šele v 38. minuti. Krkaši so prednost iz prvega polčasa še povečevali in kljub prednosti sedmih zadetkov še naprej ohranjali oster tempo igre, ki pa mu gostje niso uspeli slediti

Tekmo so zasluženo dobili farmacevti, ki jih že ta petek čaka nova tekma. V dvorano Marof prihaja ekipa MRD Dobova, s katero bodo Krkaši odigrali zaostalo tekmo 1. kroga končnice.