Dolani zadnjih 5 minut niso zadeli, a vseeno zmagali

Tekma med Dolom in Radečami je vse do 59. minute delovala dobljena za rokometaše Dola pri Hrastniku, ki so v Dolanki gostili Radečane, a se je malce zapletlo. Na srečo Dolanov pa se ni zapletlo do te mere, da bi domačini tekmo izgubili. Končni rezultat je bil 28:27.

Tekma se je namesto z zadetki pričela z zelo trdo igro v obrambi. Že takoj na začetku so Dolani prejeli dva rumena kartona in tudi že prvo izključitev. Izključen je bil Amal Ajdari. Prvi gol na tekmi je padel v 3. minuti, ko je za goste iz Radeč zadel Vid Kaučič. Radečani so si v 19. minuti priigrali 3 zadetke prednosti (12:9), ki pa so jih domačini do polčasa uspeli izničiti. Polčas se je tako končal z rezultatom 14:14.

V drugem delu igre pa so na plin stopili Dolani, ki so v 55. minuti z golom Kristjana Simončiča povedli za 4 zadetke (28:24). A to je bil tudi njihov zadnji zadetek na tekmi. Kljub temu, da je bil takoj za tem najprej izključen Radečan Valentin Šeško in čez dve minuti tudi njegov soigralec Tine Marušič, Dolanom ni uspelo zatresti mreže gostov. Radečani so počasi a vztrajno nižali zaostanek, a do preobrata jim ni uspelo priti. Tekma se je zaključila z rezultatom 28:27.

V naslednjem krogu Dolani odhajajo na gostovanje v Ivančno Gorico, Radeče pa gostijo Črnomelj.

RK DOL TKI HRASTNIK – RD RADEČE PAPIR NOVA 28:27 (14:14)
Hribšek 11, Brilej 8, Zore 3; Ločičnik 5, Ivančič, Kaučič in Marušič 4.