Drama v Budimpešti, Györ do naslova v podaljšku

V nabito polni László Papp Areni smo bili priča pravemu rokometnemu spektaklu. Po zelo napeti 70-minutni igri je Györi Audi ETO KC proti HC Vardar z obrambo Eve Kiss v zadnjih sekundah prišel do naslova Lige Prvakinj v sezoni 2017/18.

Györ je prvi polčas začel zelo odločno v obrambi, saj je Vardar svoj prvi gol dosegel šele v 5. minuti srečanja z zadetkom Alexandre Lacrebere. Največjo prednost na tekmi so dosegle Madžarke v 17. minuti z golom Nycke Groot iz protinapada (7 : 4). Sledile so črne minute rokometašic Györa, ki niso zadele vse od 17. minute. Makedonska ekipa je v 27. minuti uspela priti do prvega vodstva na tekmi (7 : 8), vendar so Madžarke uspele izenačiti in na odmor odšle z rezultatom 9 : 9.

V drugem polčasu je nerešljiva uganka v napadu Vardarja postala vratarka Leynaudova, ki je do 35. minute zbrala 11 obramb. Trener Györa Ambrosio Martin je v drugem delu opravil veliko zamenjav in s tem držal stik z nasprotnikom. Celotni drugi del tekme sta bili ekipi povsem izenačeni, spremljali smo igro gol za gol do 60. minute in jasno je bilo, da bodo sledili podaljški.

Prvi zadetek v podaljšku so dosegle rokometašice Györa. Vardar je uspel izenačiti, vendar so prvi del podaljška dobile Madžarke z rezultatom 24 : 23. Sledila je infarktna končnica. V ekipi Györa je Eva Kiss zamenjala vratarko Grimsbo, kar se je izkazalo za zelo dobro odločitev trenerja madžarske ekipe. Györ je z dvema zaporednima goloma prišel do prednosti treh golov (26 : 23), a je hitro sledil odgovor Vardarja. Ekipa iz Skopja se je uspela približati na gol zaostanka (26 : 27). V zelo napeti zadnji minuti so rokometašice Györa izgubile žogo in sledil je hiter protinapad Makedonk. Andrea Canadija je imela prosto pot do gola, vendar je njen strel ubranila vratarka Eva Kiss in slavje Madžark se je lahko začelo.

Vratarka Leynaudova, MVP turnirja:
»To je bila najtežja tekma, ki sem jo kadarkoli doživela. Zelo sem ponosna na svojo ekipo. Igrale smo s srcem in zelo sem srečna da sem bila del takšne ekipe.«

Trener Györa Ambrosio Martin:
»Rad bi govoril o svoji občutkih in o svoji ekipi, ampak danes so neopisljivi. Ne samo zaradi današnje tekme. Vsak dan v Györu je izjemen. Čestitke ekipi Vardarja, nobena ekipa si danes ni zaslužila poraza. Zelo zadovoljni smo z rezultatom.«