CSM Bucuresti s hitro igro do tretjega mesta v Ligi Prvakinj

V nedeljo, 13. maja, smo lahko spremljali ponovitev lanskoletne tekme za tretje mesto med CSM Bucuresti in Rostov-Don, ki so jo suvereno dobile Romunke, saj so že od prve minute prevzele pobudo na tekmi in vodile skoraj celotno srečanje.

Že v prvem delu tekme se je videlo, da so se Romunke pobrale od sobotnega poraza proti Györi Audi ETO KC in zaigrale čvrsto v obrambi in hitro v napadu. Ruski obrambi je največ težav povzročala Cristina Neagu, ki je bila najboljša strelka Lige Prvakinj v sezoni 2017/18. V prvem polčasu je bila opazna premoč Romunk, saj so že v osmi minuti povedle za pet golov. Sledilo je nekaj izjemnih obramb vratarke Rostova Maysse Pessoe, ki je držala svojo ekipo v igri za zmago. Na drugi strani pa se je zopet izkazala vratarka Jelena Grubišič, saj je v prvem polčasu zbrala kar osem obramb.

V drugem polčasu so rokometašice Rostova skušale z obrambo 5-1 nuditi odpor tekmicam, a so Romunke v 24. minuti s svojo hitro igro prišle do prednosti osmih golov. V naslednjih treh minutah je Rostov prišel do delnega rezultata 4 : 0 in se približal na štiri gole zaostanka. V 47. minuti je Rostov z golom Sirabe Dembele prišel na gol zaostanka (24 : 25). S tem zadetkom so Rusinje še imele upanje za zmago, vendar CSM ni pustil nasprotniku, da bi prišel v vodstvo. V zadnjih petih minutah tekme so Romunke vodile z dvema goloma prednosti in jasno je bilo, da je tekma odločena.