Drava na derbiju kroga do prvega mesta, Ajdovščina pričakovano boljša od Nove Gorice, Kronos nadigral Pomurje

V drugi državni rokometni ligi se je začel drugi del rednega dela. Na derbiju kroga so rokometaši Drave pred domačimi navijači premagali Kočevje. Primorski obračun med Novo Gorico in Ajdovščino je prinesel zmago slednjih, igralci Kronosa pa so brez večjih težav uganili Pomurje, ki je še vedno brez zmage in s tem prikovano na dno lestvice.

RK DRAVA PTUJ : RK KOČEVJE  33:27 (15:14)
Maroh 11, Krabonja 6; Zajc 8, Mihelič 7

Po dokaj zaspanem začetku se je v nadaljevanju tekma vendarle nekoliko razživela. Spremljali smo izjemno izenačen obračun. V 18. minuti pa so gostje na krilih Naceta Zajca povedli s 7:10. Ptujčanov to ni preveč zmedlo in so rezultat najprej ujeli ter kasneje tudi povedli ter na odmor odšli z minimalno prednostjo (15:14). Hitro na začetku drugega polčasa so s tremi zadetki prednosti povedli domači (19:16). Kočevci so zaostanek počasi začeli topiti in ga do 42. minute uspeli popolnoma stopiti (21:21). Do zadnjih 10. minut smo spremljali igro gol za gol. Sledil je nov nalet Ptujčanov, ki so v 54. minuti povedli 28:24. V samem zaključku srečanja so gostitelji prednost še povišali in se veselili zmage z rezultatom 33:27 in s tem skoka na prvo mesto.

MRK NOVA GORICA : RK AJDOVŠČINA  25:32 (16:18)
Hlede 9, Simčič 6; Svetik 13, Mičovič 8

Ajdovci so že od samega začetka prevzeli malenkostno pobudo. Vse do 16. minute, ko so povedli s 7:10, so imeli dva zadetka prednosti. A resnejše prednosti si jim ni uspelo priigrati. V 28. minuti pa so gostujoči rokometaši povedli s štirimi goli naskoka (14:18). Novogoričani so do polčasa zaostanek uspeli znižati ter na odmor odšli ob zaostanku dveh zadetkov (16:18). Gostitelji so s tempom prvega dela igre začeli tudi drugi polčas in rezultat hitro izenačili (19:19). Sledil pa je nov nalet Ajdovcev, ki so si do 48. minute priigrali pet golov naskoka (20:25). To se je na koncu izkazalo za odločilno prednost. Gostje niso več dopustili presenečenja in se tako razveselili nove, pete zmage (25:32).

RK KRONOS : RK POMURJE  40:29 (17:16)
Purkart in Ribić po 7; Rader 10, Sever 6

Domačini so tekmo dobro odprli in v 9. minuti povedli s tremi goli prednosti (7:4). Logatčani so nadaljevali z visokim tempom in nekaj minut kasneje prednost še povišali (9:5). Druga polovica prvega polčasa pa je v celoti pripadala gostom. Rezultat so počasi, a vztrajno nižali in v 26. minuti celo povedli 13:14. Nekaj več sreče v samem zaključku pa so imeli domači in na odmor odšli z minimalno prednostjo (17:16). Gostitelji pa so siloviti vstopili v drugi polčas in v 37. minuti povedli s šestimi goli prednosti (24:18). Do zadnjih 13 minut se je prednost domačih gibala med šestimi in petimi goli, nato pa so Logatčani prestavili prestavo višje in si do konca obračuna priigrali neulovljivo prednost ter slavili z rezultatom 40:29.