Druga zmaga Rudarja – za en zadetek

Rokometaši Rudarja so v tej sezoni drugič zmagali. Tudi tokrat so zmagali za en zadetek. V dvorani Polaj so bili tokrat boljši od Ajdovščine z rezultatom 28:27.

Začetek tekme je bil dokaj izenačen, čeprav sta se ekipi izmenjevali v vodstvu. V 12. minuti so domači povedli z 5:4, na kar so gostje odgovorili z 0:3 in v 14. minuti povedli z 5:7. V 20. minuti je bilo ponovno izenačeno na 8. Z dvema zaporednima zadetkoma ob koncu prvega polčasa so domači prešli v minimalno vodstvo 14:13.

Tudi drugi polčas je bil izenačen. V 42. minuti je tokrat odlično razpoložen Svetik goste iz Ajdovščine povedel v vodstvo z 18:19. 3 minute kasneje so vodstvo prevzeli domači (21:20). Na 23 v 51. minuti je ponovno izenačil Svetik, kar se je na koncu izkazalo za zadnji neodločen izid na tekmi. Domači so namreč zadeli 3-krat zapored in 4 minute pred koncem povedli z 26:23. 2. minuti pred koncem so se igralci Ajdovščine ponovno približali na -1 (27:26). Do konca tekme so domači obdržali prednost zadetka. Končni izid 28:27.

Strelec tekme je bil Svetik iz vrst gostov, ki je zadel kar 11-krat (6/6 iz 7m). Iz vrst Ajdovščine sta se mu še najbolj približala Peljhan in Janez Koren s po 5. zadetki. Pri domačih so kar trije igralci dosegli po 5 zadetkov: Sendelbah, Hočevar in Bučar.

RD Rudar – RK Ajdovščina 28:27 (14:13)
Dvorana Polaj, Trbovlje, Gledalcev: 100, sodnika: Dejan Ivančič in Igor Ivančič

RD Rudar: Škrabar 1 obr., Polanec 2, Sendelbach 5, Kozinc, Novak 3, Kavčič, Kocijančič 2, Radulovič, Hočevar 5, Bučar 5, Krajnc 1 in 10 obr., Dekovič 1, Žagar, Setnikar, Sitar 4, Kozole
Trener: Jaka Keše

RK Ajdovščina: Velikonja 2, Koren J. 5, Breznikar 1, Svetik 11, Peljhan 5, Stanič 2 obr., Volk, Pelicon, Koren M. 1, Vasič, Masilo 1, Bizjak, Bratina, Tunanovič 1, Krauthaker 7 obr.
Trener: Branko Leban

7metrovke: RD Rudar 4/7, RK Ajdovščina 6/6

Izključitve: RD Rudar 14 minut, RK Ajdovščina 10 minut

V naslednjem krogu Rudar odhaja k Mokercu v Ig, Ajdovščina pa gosti Slovan.