Drugi poraz Slovenk

Mlade rokometašice so zabeležile drugi poraz na svetovnem prvenstvu, ki poteka v Celju. Uspešnejša je bila reprezentanca Angole, ki je slavila z 21-25. Možnosti za nastop v četrtfinalu so sedaj minimalne.

Slovenke so večino možnosti za zmago zapravile že v prvem polčasu. V tekmo so vstopile izredno slabo, saj so prvi gol dosegle šele po 12 minutah igre. Ko je Azra Zulić zabila prvi slovenski zadetek, je bil izid že 1-7 v korist Angole. Afričanke so blestele predvsem z močnimi streli z razdalje, ki so jih Slovenke nekoliko ustavile šele ob koncu polčasa, a kljub temu je bil zaostanek naših visok (7-17).

Naše so v drugem polčasu prikazale precej boljšo predstavo. Takoj ob začetku jim je uspel delni izid 3-0, vodstvo nasprotnic pa se je ves čas zmanjševalo. Slovenija je bila najbližje minuto pred koncem tekme, ko se je približala na 20-24, nato pa je za povratek zmanjkalo časa.

Najboljša strelka Slovenije je bila kapetanka, Erin Novak.