Dve točki ostajata doma

Deseti krog modre skupine 1. ženske rokometne lige sta odprli ekipi ŽRK Krka Novo mesto in ŽRK Trgo ABC Izola.

Dvoboj se je začel izenačeno in kazalo je na napet obračun. Do 20. minute, ko je bil rezultat poravnan na 9, nato pa so se prebudile rokometašice Novega mesta in povedle za 2. Sledila je minuta odmora, po kateri pa so Dolenjke zadele še dvakrat, ob polčasu so povedle za 5 (16:11).

Tudi v drugem polčasu se Novomeščanke niso ustavile, v 45. minuti pa so prvič povedle z dvomestno prednostjo (25:15). Tekma se je končala z izidom 35:21 v korist ekipe iz Novega mesta. Karin Kuralt, rokometašica Novega mesta, je po tekmi povedala: “Vedele smo, da bo tekma zahtevna, zato smo vanjo vstopile zbrano in borbeno. Dobro smo odigrale v obrambi in si izborile veliko lahkih zadetkov iz nasprotnih napadov. Dve točki zasluženo ostajata doma.”

Pri gostiteljicah je bila najbolj razpoložena Živa Čopi z 12 zadetki, za gostje jih je 6 prispevala Sara Hodžič.