EHF EURO Cup: Švedi dvakrat boljši od Špancev, Danci dvakrat razbili Nemce

V okviru EHF Euro Cupa se merijo reprezentance, ki za nastop na naslednjem Evropskem prvenstvu ne potrebujejo igrati kvalifikacij. Po štirih odigranih tekmah prevladujejo Skandinavci. Švedi so dvakrat vrnili Špancem za tekmo za bron na SP 2023, Danci pa so pokazali, da so trenutno za klaso boljši od Nemcev.

Švedska : Španija 64:60

Prejšnji teden so v Linköpingu Švedi s 33:30 premagali Špance. Po precej izenačenem prvem polčasu (13:12), so domači prestavili v višjo prestavo v uvodu drugega dela. Po izenačenju na 14:14 so sledile minute domačih, ki jim je uspel delni izid 6:1. Narejeno razliko so uspešno zadržali v preostanku tekme, ko se je rezultat gibal gol za gol.

Felix Claar 9,  Eric Johansson 7; Daniel Dujshebaev 6

Na povratni tekmi v španskem Jaenu se je odvila bolj napeta tekma. Španci so sicer svoje drugo in zadnje vodstvo zapravili že v 2. minuti, a so se v zadnjih petnajstih minutah tekme znova vrnili med žive. Ponovno je sledil trend gol za gol, Švedi pa so se na koncu veselili trdo prigarane zmage z 30:31 (14:18).

Imanol Alustiza 8; Emil Mellegard, Mikael Appelgren 10/24

Danska : Nemčija 58:44

Nemci v Aalborgu niso prišli do vodstva, razlika med ekipama je večji del tekme le naraščala. Ob polčasu so rdeče-beli vodili za +5 (16:11), po koncu 60 minut pa za 8 zadetkov (31:23). Pri domačih sta blestela predvsem vratarja, ki sta bila ta dan izjemno razpoložena.

Thomas Sommer Arnoldsen 7,Simon Gade 5/10, Emil Nielsen 12/29; Juri Knorr 5, Andreas Wolff 9/30

Na domačem parketu se niso imeli Nemci nič kaj bolje. Po zadnjem nemškem vodstvu pri 5:4 je sledil naval Skandinavcem, ki so zadeli 5 zaporednih zadetkov in se tako odlepili od gostiteljev. Izjemno predstavo sta prikazala tako Nielsen kot Wolff, a ima danski napad trenutno preveč razpoložljivih orožij. Tekma se je končala s še eno suvereno zmago svetovnih prvakov 21:28, ki jih več kot uspešno že nekaj let vodi Nikolaj Jacobsen.