FINALE SRBSKE LIGE: Rdeči in modri kartoni ter zmaga po podaljšku

V finalu srbske ARKUS lige sta prvo tekmo odigrala Vojvodina iz Novega Sada in beograjski Partizan. Derbi na Slani Bari je pripadel domačinom v rdeče-meli opremi z rezultatom 32-28. Zadnji obračun med najboljšima srbskima ekipama pa vsekakor ne bo dobil nagrade za fairplay…

Prvi polčas je s 17-10 krepko dobila domača ekipa, a so Beograjčani v drugem polčasu odigrali veliko bolje in tekmo po 60. minutah pripeljali do podaljškov (26-26). Po dveh podaljških (tekma je trajala dve uri in petnajst minut) je slavila Vojvodina z rezultatom 32-28.

Incident

V 26. minuti je igralec Partizana Vuk Lazović (mož Barbare Lazović) storil prekršek nad Azizom Aidijem, po pretepu, ki je sledil, pa sta sodnika izključila omenjenega Lazovića (rdeči karton) in njegovega soigralca Borisa Radivojevića (moder karton). Moder karton sta prejela tudi igralec Novega Sada, bivši slovenski mladinski reprezentant Gregor Ocvirk ter trener rdeče-belih Boris Rojević.

Pri beograjski ekipi so po tekmi zapisali, da je predsednik novosadskega kluba kazal sredinca gostujočim navijačem, po tekmi pa so nekatere podpornike črno-belih pričakale predrte avtomobilske gume…