Ormožani v Slovenj Gradcu ubranili četrto mesto

Ormožani so na gostovanju pri Slovenj Gradcu skozi celotno srečanje narekovali tempo in brez da bi enkrat predali vodstvo zanesljivo zmagali.

Rokometaši Ormoža so že v uvodnih minutah napovedali svojo dominanco na srečanju. V 5. minuti so po zadetku Jureta Kocbeka povedli za 3:6, pet minut kasneje pa prek Roka Žurana še povišali na 7:11. Tri zaporedne strele je Ormožanom nato ubranil Gašper Dobaj, Slovenjgradčani pa so zaostanek izničili na 10:11, kar je Sašo Prapotnika prisililo v minuto odmora. Po njej so gostje znova našli svojo učinkovitost in se vrnili na prednost +4 (14:18). Z nadaljnjim delnim izidom 3:5 so si Ormožani pred drugim polčasom zagotovili visoko prednost 18:23.

V uvodu drugega dela so uspešno zaključevali napade tudi domači rokometaši, a je njihova obramba dopuščala kakršenkoli odgovor nasprotnikov. V 46. minuti je s tremi zadetki Uroš Stumpfl Slovenjgradčane znova približal na pičlih 29:31, po vnovični minuti odmora Prapotnika pa je za 30:31 zadel še Aljoša Yankovskyy. A nalet ni trajal dolgi. S serijo štirih zaporednih zadetkov so se Ormožani kaj hitro vrnili na stare tirnice in si znova priborili visoko prednost (30:35). To so gostje uspešno zadržali do konca in suvereno zmagali s 34:38.