Trebanjci v zaključku trepetali za zmago v Škofji Loki

V športni dvorani Poden je pri ekipi RD Urbanscape Loka gostoval RK Trimo Trebnje. Tekma pomembna predvsem za Trebanjce, ki bi v primeru spodrsljaja RK Gorenje Velenje še vedno lahko upali tudi na naslov. A prvi pogoj za to je seveda zmaga na nocojšnji tekmi. Zagotovo brez načrtov v tekmo ne vstopajo domačini brez načrtov, saj si zagotovo čim bolje zaključiti letošnjo sezono.

Na začetku tekme sta obe ekipi storili kar nekaj napak, kar je tudi razlog, da smo po 10. minutah srečanja videli šele pet golov (2:3). Tekma se je v nadaljevanju vendarle razživela, a še vedno ni bila ravno bogata z zadetki. Po polovici prvega polčasa pa so imeli gostje prvič na računu tri gole prednosti (3:6). Do 23. minute so Trebanjci narekovali potek srečanja nato pa so domačini rezultat izenačili na 9:9, v naslednjem napadu pa prvič ne tekmi tudi povedli 10:9. A gostje iz Trebnjega so na krilih Uroša Udoviča rezultat ponovno obrnili sebi v prid in v 29. minuti povedli z 10:12. Do konca polčasa smo videli še po en gol na vsaki strani tako, da sta ekipi na odmor odšli ob rezultatu 11:13.

Gostje so hitro na začetku drugega polčasa prednost povečali na štiri zadetke (11:15). In vse do 50. minute smo spremljali igro gol za gol. V tem času smo sicer videli kar nekaj lepih akcij in zelo trdo igro. V 50. minuti pa so Trebanjci prvič na tekmi povedli s petimi goli prednosti (17:22). Z minuto odmora je tako moral reagirat domači trener Robert Beguš, ki naj bi po tej sezoni kot smo že poročali zapustil klop Loke. Njegovi varovanci pa so po minuti odmora zaigrali bolje. V 56. minuti so zaostanek znižali le še na dva zadetka (22:24). A rokometaši Trebnja so v zaključku tekme ostali dovolj zbrani in niso dopustili presenečenja. Trebanjci so slavili z rezultatom 24:27.

Pri domačih je bil strelsko najučinkovitejši Aljaž Jesenko z 8 goli, pri gostih je z 9 zadetki izstopal Mihajlo Radojković.

URBANSCAPE LOKA : TRIMO TREBNJE  24:27 (11:13)