Gorenje odpravilo Ribnico

Ob 17. uri se je v Športni dvorani Slovenj Gradec pričela tekma med RK Gorenje Velenje in RD Riko Ribnica. Velenjčani so prišli do prve zmage v sezoni in ugnali Ribnico s 33-26.

Velenjčani so bolje krenili v tekmo, že v 5. minuti so z zadetkom Matica Verdineka povedli s 3-0. Rokometaši Gorenja so vodili skozi celoten prvi polčas, največ v 12. minuti, ko je Verdinek zadel za 8-3. Na odmor so odšli s prednostjo 4 zadetkov potek, ko je Peter Šiško postavil izid 15-11.

V drugem polčasu so Velenjčani ohranjali razliko, v 47. minuti so po golu Timoteja Grmška ušli celo na +7 (27-20). V končnici so Ribničani neuspešno lovili priključek, a zmage Velenja niso uspeli ogroziti.

Prva strelca Gorenja sta bila Ibrahim Haseljić in Timotej Grmšek s po 7 zadetki, enako število jih je za Ribnico zabil Uroš Miličević.