Grosuplje do zmage na Igu

Rokometaši Iga so v 20. krogu 1. B lige gostili nasprotnike iz Grosuplja. Gostje so prikazali boljši rokomet in se po 60. minutah igre veselili zmage na sosedskem derbiju z rezultatom 28-31.

Tekmo so z dvema zadetkoma otvorili gostje, prednost dveh golov pa do 14. minute povišali na +4 (4-8). Rokometaši Grosuplja so še naprej vladali na terenu ter dve minuti pred koncem polčasa vodili z rezultatom 10-15. Domačini so še pred odhodom na odmor odgovorili s tremi zaporednimi zadetki ter postavili rezultat polčasa 13-15.

Drugi del se je začel precej izenačeno, nato pa so gostje do 44. minute ponovno pobegnili na pet golov prednosti (19-24). Domačini so do 50. minute zaostanek znižali na -3 (23-26), vendar jim je do konca srečanja zmanjkalo časa za preobrat. Rokometaši Grosuplja so tekmo mirno pripeljali do konca in po zadnjem zvoku sirene slavili z izidom 28-31.

V taboru domačinov je 9 zadetkov dosegel Erik Tanko, pri gostih pa se je pod 12 golov podpisal Andrej Yankovskyy.